Promocje

 
 
Promocja
Polecamy

HISTORIA USA

Maldwyn A. Jones

HISTORIA USA Maldwyna A. Jonesa należy do niewielu monografii na temat przeszłości tego państwa, będących publikacją jednego autora. Ten brytyjski historyk, żyjący w latach 1922–2007, był znawcą dziejów Stanów Zjednoczonych, wykładowcą historii Ameryki na University of London oraz współpracownikiem uniwersytetów Harvard, Standford i Princeton.

czytaj więcej
99,75 zł 50,87
 
 
 
Promocja
Polecamy

Kartuzja Kaszubska

Paweł Antoni Czaplewski

Niniejsza książka omawia historię klasztoru kartuzów w Kartuzach.

czytaj więcej
44,90 zł 31,88
 

JAŃCIO WODNIK I INNE NOWELE to zbiór sześciu utworów autorstwa reżysera i scenarzysty Jana Jakuba Kolskiego (ur. 1956), który zaprasza do świata magicznego, choć osadzonego w surowych realiach chłopskiego życia.

czytaj więcej
39,90 zł 21,95
 
 
 
Promocja
Polecamy

W POLU

Stanisław Rembek

W polu to powieść przedstawiająca dzieje jednej z kompanii Wojska Polskiego podczas dramatycznych walk o północno-wschodnie ziemie Rzeczypospolitej w wojnie polsko-bolszewickiej. Autor, uczestnik tego konfliktu, w realistyczny sposób oddał przebieg krwawych zmagań, brutalność wojny, jej chaos i grozę oraz niszczący wpływ na ludzką psychikę i stosunki między ludźmi. Ukazał także przekrój ówczesnego polskiego społeczeństwa, którego przedstawiciele tak zaciekle walczyli o zachowanie dopiero co odzyskanej niepodległości. Marzenia o życiu poza frontem to jedyne chwile wytchnienia dla głównego bohatera utworu, porucznika Paprosińskiego. 

czytaj więcej
44,84 zł 26,90
 
 
 
Promocja
Polecamy

LIDA

Aleksander Jurewicz

Miejsce magiczne Aleksandra Jurewicza to Białoruś, gdzie przyszedł na świat 18 listopada 1952 roku. Białoruś najpierw polska, potem sowiecka, jeszcze później niemiecka, a na końcu znowu sowiecka. Podeptana, zdruzgotana, wyjałowiona, zgorzkniała.

czytaj więcej
29,40 zł 17,64
 
 
Wydawnictwo Latarnia © 2015. Wszystkie prawa zastrzeżone