Księgarnia

Operacja Duda 2020. Tajemnice Kampanii

Marcin Wikło
 
Zobacz opinie >
 
Inne tytuły autora

Data premiery: maj 2021
Oprawa: miękka
Format: 20,5 x 14,5 cm
Liczba stron: 272
9788364575105

38,90 Kup  

Opis produktu

Operacja Duda 2020. Tajemnice Kampanii to w dużej części reporterski zapis podróży po Polsce, relacja ze spotkań z wyborcami w ponad 100 miejscach. To także spojrzenie za kulisy, autor uczestniczył również w prywatnych spotkaniach i naradach. Był jedynym dziennikarzem, któremu pozwolono być tak blisko wydarzeń. Po czasie okazało się też, że kampania to nie tylko podróż „dudabusem”, równoległa rzeczywistość polityczna była nie mniej ciekawa. Mieliśmy bowiem do czynienia z kryzysem politycznym związanym z brakiem zgody wewnątrz obozu Zjednoczonej Prawicy na pierwotną datę wyborów 10 maja. Ostatecznie do nich w tym terminie nie doszło. Dlaczego? Opowieść uzupełniona jest o relacje z wewnętrznych spotkań i narad, ich świadkowie opowiedzieli w szczegółach o ustaleniach i emocjach, jakie towarzyszyły politykom. W tej kampanii było wiele zagadek, które należało opisać i tak się właśnie stało.

 

Marcin Marcin
Wikło

O autorze

Dziennikarz prasowy, radiowy i telewizyjny. Pracował m.in. w Radiu Plus, TVN24, TV Puls. Był także reporterem w „Panoramie” TVP2 i „Wiadomościach” TVP1. Od początku związany z portalem wPolityce.pl, tygodnikiem „Sieci” i telewizją wPolsce.pl. Prowadzi również „Kwadrans polityczny” w TVP1. Laureat nagród Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich: Watergate za dziennikarstwo śledcze w latach 2016, 2017, 2018 oraz Nagrody Wolności Słowa 2019.

Opinie i recenzje

Średnia ocena: 5,0 / 5
 
 
 
 
 
 
 
Twoja ocena:
 
 
 
 
 
Akceptuję regulamin
 
Publikuj
 
Marzena Nykiel, redaktor naczelna wPolityce.pl
Ocena:
 
 
Książka ukazuje brutalną walkę polityczną

Pamięć jest ulotna. Często po latach zachowują się jedynie skutki, efekty, sam finał działań. Ulatują procesy i trud zmagań. Książka „Operacja DUDA 2020. Tajemnice kampanii” przywołuje wszystko, co umknęło. Ukazuje, jak brutalna była walka i jak chytrze próbowano udaremnić reelekcję Andrzeja Dudy. A z perspektywy pierwszego roku drugiej kadencji prezydenta jeszcze bardziej widać, o jaką Polskę toczyła się gra.

 
Marek Pyza, zastępca redaktora naczelnego tygodnika „Sieci”
Ocena:
 
 
To opowieść o kuluarach jednego z najważniejszych wydarzeń politycznych ostatnich lat!

Ta kampania przeszła do historii. Nie tylko dlatego, że odbywała się w ekstremalnych warunkach pandemii. Obóz najgroźniejszych oponentów dokonał rzeczy bez precedensu – bezceremonialnie zmienił kandydata. Dlaczego mimo to Andrzej Duda wygrał? Marcin Wikło był jedynym dziennikarzem, który z tak bliska śledził tę kampanię. W tej książce pozostawia nam opowieść o kuluarach jednego z najważniejszych wydarzeń politycznych ostatnich lat.

 
Jacek Karnowski, redaktor naczelny tygodnika „Sieci”
Ocena:
 
 
Wielkie emocje do samego końca

Polityczne lato 2020 roku zapamiętamy na całe życie. To były wielkie emocje do samego końca, do ostatnich godzin. Przeważyć mogło jedno źle dobrane słowo, jeden źle obliczony gest, jeden prosty błąd. Zwycięstwo Andrzeja Dudy umożliwiało dalszą naprawę Rzeczypospolitej. Wygrana Rafała Trzaskowskiego oznaczała powrót do przeszłości. Marcin Wikło był tak blisko tego zażartego boju, jak to tylko możliwe. Teraz z pasją go opisał. I tak powstała ta bardzo ważna książka. Ważna dla wszystkich, którzy Polskę traktują poważnie.

 
 
Wydawnictwo Latarnia © 2015. Wszystkie prawa zastrzeżone